Basın Haberleri
Haberler >
Basın Haberleri
Sea Europe Genel Kurul Toplantısı Haziran 2015 İSTANBUL..

                                                      SEA EUROPE GENEL KURULU

                                                             BASIN AÇIKLAMASI

30 Haziran 2015

 

Danimarkalı Kjeld Dittmann Sea Europe ‘un  yeni Başkanı olarak atandı.

26 Haziran’da GESAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sea Europe Genel Kurul toplantısında yapılan duyuruda Lyngsø Marine A/S, Genel Müdürü Kjeld Dittmann’ın Govert Hamers’in görev süresinin dolmasının ardından SEA EUROPE Başkanı olarak atandı.

Kjeld Dittman “Böyle büyük ve önemli bir sorumluluğu almaktan ve böylesine stratejik bir sektörü temsil etmekten dolayı onur duyduğunu belirterek, görevi devraldığı Govert Hamers’in görev süresi boyunca Liderlik vasfı ve derin tecrübesiyle özellikle finansman konusunda çok önemli katkılar yaptığını bu nedenle kendisine Sea Europe adına çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Danimarka Teknik Üniversitsinden mezun olduktan sonra kariyerine mühendis olarak başladı Gemi Teçhizat üretimi, ileri otomasyon sistemleri , elektrik sistemleri, navigasyon ve haberleşme sistemleri üzerinde 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Kittman 2000 yılından beri Lyngsø Marine A/S firmasının Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

SEA EUROPE GENEL KURULU 26 Haziran 2015

Bir Sea Europe Geleneği olarak ,  Sea Europe Genel Kurul Toplantısı öncesi Feriye Restaurant ‘ta düzenlenen Gala Yemeğine GESAD ile birlikte organizasyonun ev sahipliğini yapan DTO Başkanı Metin Kalkavan başta olmak üzere, Ülkemizin ve Avrupa’nın dev firma ve dernek temsilcileri katıldı. Oldukça samimi bir ortamda geçen yemekte , GESAD Başkanı Ziya GÖKALP , Sea Europ’u temsilen Becker Marine systemlerinden Dirk Lehmann ve Metin Kalkavan bir konuşma yaptı.

Metin Kalkavan

Türkiye’nin yaşadığı pek çok ekonomik ve siyasi sorundan daha güçlü çıktığının altını çizen Metin Kalkavan ‘Ülkemizde pek çok zorluk yaşanıyor ama her ne kadar ekonomik ya da politik krizler olursa olsun,biz bu durumlardan daha güçlü çıkmayı başarabiliyoruz. Evet bir takım krizler yaşıyoruz ancak bu durumlar bizim için gayet normal” diye konuştu.

Misafirlere ev sahibi sıfatıyla teşekkür eden ve Genel Kurula katılımın yoğunluğundan  duyduğu memnuniyeti dile getiren Ziya GÖKALP;

“Bundan 5 yıl önce İMEAK Deniz Ticaret Odası ile birlikte bir genel kurul yapmıştık.  Bu genel kurul İstanbul’da gerçekleşmişti.  Beş yıl öncesindeki gibi bu genel kurulda da bizlerden desteğini esirgemeyen İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanımız Metin Kalkavan’a çok teşekkür ederim “ dedi. GESAD Başkanı Ziya Gökalp ayrıca Sea Europe üyelerine gezdirilen Sedef ve Özata Tersaneleri’ne de ayrı ayrı teşekkür etti. 

 

Gecede Govert Hamers ve Sea Europe’u temsilen bir konuşma yapan Dirk Lehmann;

 

“Bu akşam düzenlenen kültürel etkinlik için teşekkür ederim. Türkiye’nin topraktan gökyüzüne uzanan eski bir dansını izledik. Bu dansta gördüğümüz gibi her şey bir döngü içinde . Umarım endüstrimiz için de bu döngü devam eder” dedi. Sea Europe Başkanı ayrıca yemeğe katılan tüm üyelerin birbirlerim ile paylaşımlarda bulunarak endüstrinin gelişimine katkıda bulunmalarını diledi. Sea Europe Başkanı Genel Kurul organizasyonunu gerçekleştiren GESAD’a da teşekkür etti.

Metin Kalkavan Genel Kurul  Açılış Konuşmasını yaptı

26 Haziran sabah 9:00’da DTO toplantı salonunda yapılan toplantıya ev sahipliği yapan Metin Kalkavan açılış konuşmasını yaparak üyelerin alkışları arasında sözü Sea Europe Genel Kurulu’na bıraktı.

Ziya GÖKALP “ İşbirliği Kaçınılmazdır”

Genel Kurulda GESAD’ı, Başkan Ziya GÖKALP ve GESAD danışmanı Prof. Dr.Ahmet Alkan temsil etti. Geleceğin Gemileri ve Waterborne teknoloji platformunun canlandırılması gibi Avrupa ve Denizcilik Endüstrisinin geleceğini ilgilendiren konularda yoğun fikir paylaşımlarının yapıldığı toplantıda GESAD Başkanı Ziya GÖKALP, ne Avupa ne de Türkiye Denizcilik Endüstrisinin artık krizlere ve sürprizlere tahammülü olmadığını bu kötü tecrübelerin tekrarını önlemek ve büyümeyi sürdürebilmenin ancak bu iki yakın coğrafyanın aynı bu masanın etrafında olduğu gibi bir ve birlikte olmasıyla  mümkün olabileceğini ifade etti. Teknoloji üreten Avrupa’nın, uygulamada uzak doğu ülkelerini değil Türkiyeyi tercih etmesi gerektiğini Tersane-i Amire geleneğinden gelen bu birikimin sadece ucuz işçilik değil kalite ve standardizasyon anlamında da bir çok uzak doğu tersanesinin önünde olduğunun altını çizdi.

Yorucu geçen Genel Kurul Toplantısının ardından  Sardunya Reataurant’ta bir araya gelen üyeler, boğaz manzarası eşliğinde yenilen öğlen  yemeği ile programın toplantılar kısmını bitirmiş oldular. Turyol tarafından  misafirlere tahsis edilen feribotun DTO limanına yanaşması ile 2 gün süren ve İstanbul’un tüm tarihi mekanlarını içeren sosyal program başlamış oldu.

 

 

 

Gemi Sanayiciler Derneği 2013 Tüm Hakları Saklıdır.